Our range of products include straggered perforated sheet, metal perforated sheets, heavy metal perforated sheets, gi perforated sheet manufacturer, gp manufacturer perforated sheet and perforated metal screen sheet.






₹ 70 / Sq ftGet Latest Price
| Material | STRAGGERED |
| Holes Type | Slot Hole |
| Brand | INDOMESH |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | SILVER |
| Surface Finish | Galvanized |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 1000 / sq ftGet Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 2 mm |
| Hole Shape | Square |
| Sheet Size (W X L) | 4 X 8 feet |
| Surface Finish | Polished |
| Punching Type | Conventional |



₹ 250 / sq ftGet Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 2 mm |
| Hole Shape | Round |
| Hole Size | 2 mm |
| Sheet Size (W X L) | 4 X 8 feet |
| Surface Finish | Polished |



₹ 30 / sq ftGet Latest Price
| Hole Size | 2 mm |
| Hole Shape | Round |
| Sheet Size (W X L) | 5 X 10 feet |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Applications | Fencing |






₹ 70 / Sq ftGet Latest Price
| Brand | INDOMESH |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | GP SHEET |
| Holes Type | Slot Hole |
| Surface Finish | Galvanized |
| Color | SILVER |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 1000 / SheetGet Latest Price
| Brand | INDOMESH |
| Material Grade | MS , HR , CR , GP |
| Usage/Application | Industrial |
| Size | 100MM TO 1500MM , HOLE 1MM TO 100MM |
| Material | STEEL |
| Technique | HOT ROLLED |



₹ 150 / sq ftGet Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Condition | New |
| Brand | IndoMesh |
| Hole Shape | Round |





₹ 70 / sq ftGet Latest Price
| Material Grade | SS |
| Material | Stainless Steel |
| Holes Type | Slot Hole |
| Brand | INDOMESH |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | SILVER |
| Surface Finish | Galvanized |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 55 / Sq ftGet Latest Price
| Brand | INDOMESH |
| Material Grade | MS , HR , CR , GP |
| Usage/Application | Industrial |
| Size | 100MM TO 1500MM , HOLE 1MM TO 100MM |
| Material | Stainless Steel |
| Holes Type | ROUND, SQUARE, SLOT HOLE |
| Technique | HOT ROLLED |
| Surface Finish | COATED, GLVANIZED |
| Color | PROVIDE ALL TYPE OF POWDER COATING COLOR |
| Shape | ROUND, SQUARE, SLOT HOLE |






₹ 70 / sq ftGet Latest Price
| Brand | Indomesh |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Holes Type | Capsule |
| Surface Finish | Galvanized |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |

Get Latest Price
| Thickness | 2mm |
| Size | 80 mm |
| Brand | Jindal |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
Sumit Gupta (Proprietor)
Gupta Metal Mesh
Shop No-221, Main Bazar Ajmeri Gate,, New Delhi - 110006, Delhi, India









