Our range of products include mild steel metal perforated sheets, 5 mm mild steel perforated sheet, mild steel round perforated sheet, mild steel triangular perforated sheet, ms hexagonal perforated sheet and projected perforated sheets.




₹ 35 / sq ftGet Latest Price
| Thickness | 6 mm |
| Hole Shape | Round |
| Hole Size | 2 mm |
| Sheet Size (W X L) | 3 X 8 feet |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Open Area % | 10% |
| Usage/Applications | Construction |



₹ 6500 / PieceGet Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Material | Mild Steel |
| Condition | New |
| Packaging | Rolled |
| Brand | Indomesh |

₹ 70 / sq ftGet Latest Price
| Brand | Indomesh |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Holes Type | Slot Hole |
| Surface Finish | Galvanized |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 71 / sq ftGet Latest Price
| Brand | INDOMESH |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Holes Type | Slot Hole |
| Color | SILVER |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 77 / sq ftGet Latest Price
| Brand | Indomesh |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Holes Type | HEXA |
| Surface Finish | Galvanized |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 2500 / PieceGet Latest Price
Sumit Gupta (Proprietor)
Gupta Metal Mesh
Shop No-221, Main Bazar Ajmeri Gate,, New Delhi - 110006, Delhi, India




