Providing you the best range of ms perforated sheet, ms square perforated sheet, aluminum perforated sheets suppliers, s s304 perforated sheet, screen perforated steel and s.s. perforated sheet with effective & timely delivery.




₹ 80 / Sq ftGet Latest Price
| Thickness | 2.1-4 mm |
| Hole Shape | Round |
| Hole Size | 4.1-6 mm |
| Sheet Size (W X L) | 4 X 8 feet |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Applications | Construction |



₹ 70 / sq ftGet Latest Price
| Brand | Indomesh |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Holes Type | Square |
| Surface Finish | Coated |
| Color | BROWN |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 100 / sq ftGet Latest Price
| Thickness | 4 mm |


₹ 150 / sq ftGet Latest Price
| Material Grade | SS304 |
| Color | Silver |
| Condition | New |
| Brand | IndoMesh |
| Material | stainless Steel |

₹ 65 / Sq ftGet Latest Price
| Material | STEEL |
| Brand | INDOMESH |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | PROVIDE ALL TYPE OF POWDER COATING COLOR |
| Surface Finish | COATED, GLVANIZED |
| Technique | HOT ROLLED |
| Size | 100MM TO 1500MM , HOLE 1MM TO 100MM |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 150 / Sq ftGet Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Holes Type | Round |
| Brand | INDOMESH |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | PROVIDE ALL TYPE OF POWDER COATING COLOR |
| Surface Finish | COATED, GLVANIZED |
| Size | 100MM TO 1500MM , HOLE 1MM TO 100MM |
| Model Name/Number | S.S PERFORATED SHEET |
| Country of Origin | Made in India |
| Technique | COLD ROLLED, HOT ROLLED |
Sumit Gupta (Proprietor)
Gupta Metal Mesh
Shop No-221, Main Bazar Ajmeri Gate,, New Delhi - 110006, Delhi, India




