aluminium perforated sheets




₹ 20 / sq ftGet Latest Price
| Thickness | 0.1-2 mm |
| Hole Shape | Round |
| Hole Size | 8.1-10 mm |
| Grade Series | 2000 |
| Surface Finish | Anodized |
| Pitch | 3mm x 5mm 40% |
| Open Area % | 30-40% |
| Punching Type | CNC |
| Usage/Applications | Fencing, Architectural, Food Industry, Construction, Automotive |











₹ 15 / sq ftGet Latest Price
| Thickness | 6 mm |


Sumit Gupta (Proprietor)
Gupta Metal Mesh
Shop No-221, Main Bazar Ajmeri Gate,, New Delhi - 110006, Delhi, India
