We are a leading Manufacturer of crc heavy perforated sheet, crc square perforated sheet, crc round perforated sheet, crc dimple perforated sheet, crc hexagonal perforated sheet and crc triangular perforated sheet from New Delhi, India.








₹ 226 / sq ftGet Latest Price
| Thickness | 1 - 2 mm |
| Material | round hole |
| Usage / Application | Industrial |
| Brand | indomesh |
| Color | silver |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 155 / sq ftGet Latest Price
| Thickness | 1 - 2 mm |
| Material | SQUARE |
| Usage / Application | Industrial |
| Brand | indomesh |
| Color | BROWN |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 69 / sq ftGet Latest Price
| Thickness | 0 - 1 mm |
| Material | round hole |
| Usage / Application | Industrial |
| Brand | indomesh |
| Color | silver |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 70 / sq ftGet Latest Price
| Thickness | 1-2 mm |
| Material | round hole |
| Usage / Application | Industrial |
| Brand | indomesh |
| Color | silver |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 70 / sq ftGet Latest Price
| Thickness | 0-1 mm |
| Material | HEXA ROUND HOLE |
| Usage / Application | Industrial |
| Brand | indomesh |
| Color | silver |
| Surface Treatment | CRC HEXA |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 750 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Thickness | 1-2 mm |
| Material | CRC PERFORATED SHEET |
| Brand | INDOMESH |
| Color | SILVER |
| Country of Origin | Made in India |
We are a trustworthy organization in the market actively engrossed in offering a wide gamut of Perforated and Expanded Metal Mesh and Sheet







₹ 315 / sq ftGet Latest Price
| Thickness | 1-2mm |
| Material | CRC PERFORATED SHEET |
| Usage / Application | Industrial |
| Brand | INDOMESH |
| Color | SILVER |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 300Get Latest Price
| Thickness | >8MM |
| Grade | COLD ROLLED |
| Material | TATA |
| Brand | INDOMESH |
| Usage / Application | Construction |
| Color | BLACK |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 215 / sq ftGet Latest Price
| Thickness | 1- 2 mm |
| Material | capsule |
| Usage / Application | Industrial |
| Brand | indomesh |
| Color | silver |
| Country of Origin | Made in India |


Sumit Gupta (Proprietor)
Gupta Metal Mesh
Shop No-221, Main Bazar Ajmeri Gate,, New Delhi - 110006, Delhi, India







